O nás

Kto sme?


Pre začiatok je najdôležitejšie zdôrazniť, že nie sme útulkom. Útulok pre mačky sa v Trnave nenachádza (možno raz :) ) 

Sme dobrovoľníci a mačiakom sa venujeme vo voľnom čase a cez víkendy. Snažíme sa pomôcť ako vieme - azyl, dočaska, zbierky, odchyty..

Je nás zopár - admin: Ludmila, Trnava - Kristínka&Barborka, Veľké Kostolany - Deniska a najnovšie nám začala s právnymi radami pomáhať Peťka :)

Ak máš akýkoľvek nápad, tip či radu - píš, budeme sa tešiť.

Ako fungujeme?

 

Tak trošku na kolene, tak trošku zložito :)
Prečo je to tak? Pretože máme všetky svoje práce (niekto aj viac ako jednu..) a jednoducho sme sa rozhodli, že svoj voľný čas, energiu a peniaze venujeme tejto otázke.

Pretože nám to za to stojí, pretože veríme, že sa aj naším pričinením dokáže niečo zmeniť. A pretože sú tieto zvery tak enormne prehliadané, až je to niekedy neuveriteľné..

Keďže má každý svoje očakávania a za svoje pôsobenie sme sa stretli naozaj s rôznymi typmi výčitiek, dovoľte nám aby sme tu a teraz na ne reagovali :)

V prvom rade a zopakujeme to aj 100X keď bude treba - nie sme útulok, nemáme ani len jeden priestor kde by sme boli k dispozícii 24/7/365 a kde by sme pracovali. (možno raz :) ) To znamená jednoducho, len to, že naše časové možnosti sú obmedzené. Že sa nám nedá stretnúť na druhý deň ako si kto zmyslí a želá. Pretože si to predstavuje inak ako to v realite je.

Čo si to dovoľujeme odpísať až večer, čo si to dovoľujeme mať toľko otázok, čo si to dovoľujeme..

Poďme pekne po poriadku. Ako to u nás v oz vyzerá?

Deniska - žije v Kostoľanoch a má na starosti desiatky zvierat. Tie živí svojou prácou, svojou nekončenou energiou zveľaďuje svoj dom a dáva mačiakom prvé posledné.. a áno, dokážu sa jej k bráne postaviť ľudia a povedať "buď si toto mača vezmete alebo ho hodím do potoka". Kde na toto berie energiu po toľkých rokoch je nám stále záhadou..

Kristínka & Barborka - tak tieto ženy sa starajú o trnavské mačiaky. Neuveriteľné. Keď prídu z práce (z Bratislavy btw) tak idú na niekoľko "služieb", pretože sa mačiaky v TT nachádzajú na viacerých mietach. Nakŕmiť, pomágať, vyčistiť záchodíky..60tim zverom! 

Kristínka je osoba, s ktorou už osobne riešite adopciu. Má najviac informácií o mačiakoch, o ich povahách, zdravotnom stave..vie dokonale určiť kde by sa aký mačiak hodil a zapadol. Kristínka chodieva po víkendoch či večeroch mačiaky odchytávať, lieta po veterinách, pochováva..a áno medzi tým sa snaží Vám každému zavolať. 

Simona - je admin na facebooku. Snaží sa byť toľko k dispozícii ako sa len dá. Ale tiež je to len človek a čuduj sa svete, Simona má 3 práce. Večer si ľahne do postele a snaží sa zodpovedať čo najviac otázok, napísať prípadne nejaký projekt a Simona je tá, ktorá je akoby "prvým sitom". (Ak niekto hodí výtku, že odpisujeme neskôr ako si pisateľ predstavoval - tak Simona dostáva infarkt) Dáva základné a jednoduché otázky, preveruje situáciu. Nie vždy má najaktuálnejšie info, tak sa vypytuje Kristínky. Pokiaľ záujemca prejde týmto sitom - Simona posúva kontakt  na záujemcu Kristínke. Ktorá sa vždy snaží čo najskôr záujemcovi zavolať a dohodnúť sa..a áno, bude mať veľa veľa otázok :) 

Peťka - má brutálne právnické znalosti (je členkou Zvieracie ombudsmana) a miluje zvery. Pomáha nám svojími vedomosťami, píše podania a podáva pomocnú ruku aj ľudom, ktorým niekto postrelil alebo inak zranil mačiaka. Nevieme čo  by sme si bez jej hlavy a energie počali. Ak máte akúkoľvek otázočku - Peťka rada zodpovie, pomôže.

A ako u nás vyzerá adopčný proces?

Už sme to načrtli aj trošku vyššie. Je v podstate veľmi jednoduchý.

Začiatok je na facebooku (alebo na webe). Nie nemáme zverejnené telefónne číslo, pretože sme pracujúci ľudia. (No a keby sme číslo zverejnili a náhodou nedvihli, tak by sme boli zlé pretože nedvíhame? :) ) Preto sme zvolili systém - Simona - základné otázky na Facebooku (prípadne cez formulár na webe) a vybraní záujemcovia sú posunutí Kristínke, ktorá sa snaží volať kedy sa dá. 

Čo si to dovoľujete sa ozvať až po 3 dňoch? Áno priznávame, občas nám životné a pracovné situácie nedovolia sa ozvať ihneď. Záujemcovia sú na to upozorňovaní a vopred sú prosení o odpustenie, pretože vieme, že toto sa nám stáva.

Takýto je jednoducho proces. :)

Každopádne čoho sa musíme určite dotknúť - ZÁUJEM SA NEROVNÁ ADOPCIA. Pokiaľ záujemca nenechá za dverami svoje EGO a nie je ochotný zodpovedať základné otázky, na základe ktorých by sme mali zistiť do akého prostredia dávame mačiaka, tak sa jednoducho nedohodneme. Zbytočne sa potom na facebooku a kde inde rozhorčovať. Netreba ani rozmazávať, že ostatné oz dávajú ešte ovééľa viac otázok. A nám týmto hejtom akurát tak uberá zo životnej energie.

A tie otázky, ktoré záujemca dostáva jednoducho vypývajú z veľkej miery z našej skúsenosti.

Čo si to dovoľujete sa ma pýtať na veľkosť bytu?? No dovoľujeme, pretože sme sa stretli s ľuďmi, ktorí dokážu do 1 miestnosti zmestiť xy mačiek a ešte vedia v tej miestnosti aj spať. Je to vyhovujúce prostredie pre zvieratko od nás? Dáme ruku do ohňa, že sa bude mať to chúďa dobre? 

Čo si to dovoľujete sa ma pýtať na skúsenosti? Veď je to len mačka. Myslím, že tu ani nie je čo okomentovať.

Čo si to dovoľujete sa ma to pýtať cez Facebook?  Naozaj, iné možnosti nateraz nemáme.

Čo si to dovoľujete sa ma pýtať či kastrujeme? Bohužial gro našej práce je zbieranie nechcených mačiat z ulice. Tým by sa dalo predísť ako? Kastráciou.

Čo si to dovoľujete sa pýtať či tú mačku budem púšťať von? Už sa nám 3 nevrátili domov, tak chcem ďalšiu. Naozaj?

My sme neskutočne vďační za každého jedného záuejmcu, zároveň je si potrebné uvedomiť, že je selekcia absolútne nutná. Že neexistujú len dobrí ľudia na svete, že nie každý má adopciu na 100% rozmyslenú a vymyslenú, a teda nám pri prvom probléme mačiaka vráti..

Toto všetko stojí nekutočne veľa životnej energie. My sa ale nesťažujeme, bolo naším rozhodnutiť do tohto šialeného kolotoča skočiť. A snažíme sa ho najlepšie ako vieme a ako nám život, čas, energia a dokonca aj zdravie dovolí. Pretože nie je väčšej radosti u nás ako keď nám príde fotka spokojného mačiaka z nového domčeka. :)

Pokiaľ nás nebude viac, bude to s nami vyzerať takto.

Budeme variť z vody, lepiť veci na kolene a budeme sa snažiť to robiť ako najlepšie vieme s možnosťami aké máme. Áno uznávame, nie je to dokonalé.

Preto ak máte záujem sa PRIDAŤ - hľadáme ľudí na adminovanie webu, na tvorbu plagátov, loga a vlastne celého brandu...na starostlivosť o mačiaky, na písanie projektov..a najmä  NA ODCHYTY..ak máte nové nápady, kontakty..sem s nimi..OZVITE SA :) hejtovať za klávesnicou je jednoduché, tak šup šup, poďme makať :)

Team Mačky Trnava.

 

 

Chceš sa pridať alebo vieš pomôcť?


Ozvi sa, budeme sa tešiť :)

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.